Spolehlivě a s perfektní funkčností

 

Díky našemu servisu si zimu krásně užijete a budete společně s lidmi kolem vás v bezpečí

 
 

Co všechno umíme?

Poradíme si s veškerým zimním vybavením na sjezdovku jak pro závodníky, tak pro hobby jezdce i celé rodiny. Servisujeme lyže, snowboardy, běžky a jejich komponenty. Bezpečně také seřídíme vaše vázání na diagnostickém přístroji.


Jak pracujeme?

Používáme špičkové technologie firmy MONTANA a máme dlouholeté know-how v oboru. Zákazníkům poskytujeme obecné informace i hobby rady, jak se o své vybavení správně starat.


Proč je důležité servisovat?

Každá mechanická část vašeho vybavení má omezenou životnost. Zimní výstroj funguje správně pouze tehdy, má-li správně nabroušené hrany, bezpečně seřízené vázaní a kvalitně upravenou a namazanou skluznici.


Jak postupujeme při servisu?

 

Máme kvalitní stroje, které udělají i z muzejních kousků špičkové vybavení

 
 

Čištění a oprava skluznice

Přebrousíme skluznici brusným pásem, čímž odstraníme starý vosk a zároveň mechanicky vyčistíme a odstraníme drobné škrábance a rýhy.


Předbroušení a finální broušení

Zarovnáme skluznou plochu brusným kamenem s konstantním přítlakem a rychlostí posuvu. Opakovaným broušením skluznice brusným kamenem docílíme nejlepších kluzných vlastností. Pro závodní servis umíme připravit různé variace křížových struktur.


Úhlování boční hrany

Vyslechneme si vaše požadavky na jízdní vlastnosti nebo předpokládaný terén a podle toho zvolíme ideální úhel boční hrany tak, abychom splnili vaše očekávání. Závodníkům nabízíme i speciální tuning bočních hran.


Tuning spodní hrany

Konstantní odklon hrany slouží ke snadnějšímu přechodu do oblouku resp. ke snadnějšímu postavení lyže na hranu, který je u carvingových lyží nezbytný. Zabraňuje tak nežádoucímu zařezávání hran. Podbroušením a vyleštěním spodní hrany zároveň odstraníme zbytkový otřep (grot) vzniklý při bočním broušení.


Impregnace a leštění

Samotné broušení je vždy velkým zásahem do skluznice. Impregnace voskem je zvláště potřeba k hloubkové ochraně skluznice a zajištění její elasticity. Naší mazačkou WAX FUTURE docílíme těch nejlepších možných výsledků.


Seřídíme vázání přímo na vaši postavu

 

Pomocí našich diagnostických přístrojů spolehlivě seřídíme vypínací síly vašeho vázání a vytiskneme protokol

 
 
Nm

Pokud si jednou do roka necháte kvalitně seřídit vypínací síly vázání, výrazně podpoříte svou bezpečnost na sjezdovce. Seřizování vázání dle hmotnostních tabulek vede často k velmi nepřesným hodnotám, které neberou v potaz stav vašeho vázání. Náš stroj vám nastaví reálné hotnoty a navíc vytiskne protokol, který můžete použít jako doklad pro pojišťovnu nebo třeba lyžařský výcvik. Nejen proto naše seřízení odpovídá evropským normám ISO 11088, ISO 8061.

Co od vás budeme pro správné měření potřebovat?
Vaši hmotnost, výšku, věk, délku boty a úrověn vaší lyžařské zdatnosti.


Ceník servisních prací


Potřebujete vrátit techniku do formy?

Ozvěte se nám, rádi vám pomůžeme